Nuo neatmenamų laikų, kai pirmasis žmogus suprato, kaip sukurti ugnį, biomasės energiją vienaip ar kitaip panaudojame beveik kiekvieną dieną.
Biokuras - tai kuras, kuris yra pagamintas iš biomasės ar jos atliekų ir yra laikomas vienu iš atsinaujinančių energijos šaltinių, nes visiškai nepriklauso nuo iškastinio kuro. Beje, ši energija yra didžiausia atsinaujinančios energijos forma Europoje. Taip yra todėl, nes šis kuras gali būti pagamintas iš bet ko kas yra organiška - pasėliai, žemės ūkio produktai ir miškininkystės liekanos.
Dėka kontroliuojamų auginimo ir gamybos procesų, biomasės energija gali padėti sumažinti išmetamų dujų kiekį ir šiltnamio efektą. Taip pat, technologijų tobulinimo metu, į energijos gamybos grandinę įtraukiama vis daugiau patikrinimų bei normų, kad procesas būtų dar efektyvesnis. Kaip papildoma nauda, biokuras degdamas neišskiria gyvsidabrio ar sieros.
Biokuro energija galima konvertuoti į stabilias šilumos ir elektros energijos formas, dėl to ekonomiškai ji yra viena stabiliausių energijos rūšių. Energija gali būti išgaunama mažomis arba didelėmis skalėmis ir būti geografiškai įvairi, todėl ji yra atsparesnė nenuspėjamiems veiksniams, kaip politinė ar stichinė rizika.
Šiuo metu, viena iš populiariausių biokuro rūšių yra medienos granulės. Jos yra pagamintos iš suspaustų pjuvenų ir panašių pramoninių atliekų, susidariusių pjaustant medieną, gaminant medienos produktus, baldus bei statybose. Kadangi jos turi labai žemą drėgmę ir didelį tankį, tai yra labai efektyvi degioji medžiaga, prilyginama geros kokybės anglies angliai. Medienos pjuvenų granulės yra specialiai sukurtos šildymo sistemoms, užima mažai vietos, lengva pervežti ir talpinti, o granuliniams katilams reikia mažiau priežiūros, degimas valdomas automatiškai ir išgaunama švari ugnis su mažesne emisija ir mažiau pelenų.
Kita rūšis, panaši į medienos pjuvenų granules yra medienos briketai. Jie taip pat pagaminti iš suspaustų pjuvenų, turi žemą drėgmę ir didelį tankį. Skirtumas yra dydis, medienos briketai yra sukurti kūrenti kieto kuro katiluose ir krosnyse. Lyginant su paprastomis malkomis - priklausomai nuo tipo, išgaunamas didesnis karštis, o pelenų bus daug mažiau.
Prieš antrąjį pasaulinį karą išrasti durpių briketai - puiki alternatyva akmens angliai. Pagaminti iš sumaltų ir suspaustų durpių, šis kuras pasižymi aukšta šilumine verte, briketai dega tolygiai. Degimo metu nėra išskiriama suodžių, daug mažesnė emisija, o likusius pelenus galima naudoti kaip gerą trąšą augalams.
Jei šalys investuotų išteklius į biomasės energijos gamybą, būtų galima lengvai pasiekti lygiavertį degalų kiekį OPEC šalims, kurios gamina naftos produktus. Tai parodo, kad biomasės energija turi potencialo ir tobulėjančios technologijos daro ją efektyvesne ir ekonomiškesne energijos rūšimi.
Norėdami daugiau sužinoti apie biokuro naudą ir mūsų parduodamus biokuro produktus - skambinkite mums telefonu 8 699 53110, el.paštu info@kuras.lt arba gyvuoju pokalbiu "LiveChat"